Alicya w Krainie Słów


Drogę gubią ci, którzy obracają się za siebie


Koniec nie nadejdzie


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


CO NOWEGO NA PÓŁKACH, nie tylko nowości

Jako, że jestem zakopana po pachy w śniegu , to zaraz pobiegnę lepić z córą bałwana giganta. Do porannej kawy (lub herbatki, oczywiście) zostawiam wam kilka propozycji czytelniczych, na które warto zwrócić uwagę.

Cudownego dnia!

Dla fanów komiksów i mocniejszych treści:

„Lotka. Kroniki z piekieł”, Timof – opowieść o tym, czy da się uciec z piekła w towarzystwie upadłego anioła.

„Miasto innych”, KBOOM – o zabójcy, który w obliczu przedziwnych wydarzeń musi zdecydować czy jest człowiekiem, czy jednak Innym.

„Wypadek na polowaniu”’, Lost in time – opowieść tym, jak wiele rzeczy może się okazać pułapką: podróż przez najświetniejszą światową literaturę i zawarte w niej dzieje grzechu, pejzaż amerykańskiego snu albo kokon, w którym zamykamy najbliższych, żeby ich chronić.

„Posiadłość, tom 2” Lost in Time – prześladujące Blaine’ów pradawne zło od pokoleń zatruwające życie rezydentów siedziby tego rodu w Cape Augusta, powraca ze zdwojoną siłą.

„Coś zabija dzieciaki, tom 4” Non Stop Comics – tym razem poznamy historię enigmatycznej pogromczyni potworów Ericki Slaughter

„Marcy, tom 3”, Non Stop Comics – finał trzeciego, stylowego, gotyckiego westernu autorstwa Mirki Andolfo

Dla fanów mrocznych tematów i fantastyki:

„Usidleni. Prawdziwe historie opętań”, Replika- Massimo Centini zabiera nas w podróż w czasie i do różnych zakątków świata, analizując zarówno znane przypadki opętania, jak i te, o których wiadomo bardzo niewiele.

„Córka upadłych”, Karolina

„Ostatnie sowie lato”, Artur Chmiel, Planeta Czytelnika – to powieść młodzieżowa przeznaczona dla miłośników prozy Stephena Kinga i H.P. Lovecrafta, której akcja rozgrywa się w polskich realiach lat 90. XX wieku.

Trylogia „Więzień oswobodzony”, Przemysł Duda, Planeta Czytelnika – to high fantasy spod znaku Tolkiena

„Kampania cieni”, Przemysł Duda – to odrębna, niezależna historia, której akcja rozgrywa się po wydarzeniach opisanych w trylogii.

Dla kociarzy:

„Kasia i jej kot”, Egmont – to francuska seria komiksowa o zabawnych perypetiach kota imieniem Sushi i jego małej właścicielki!

„Kocie sprawy”, W podwórku – Eric Baratay, korzystając ze świadectw pisanych między połową XVIII a początkiem XXI wieku, skupia się na kocim postrzeganiu świata, doznaniach i emocjach, wrażliwości i charakterze, ekspresyjności cielesnej, interakcjach z otoczeniem, a także z innymi zwierzętami i ludźmi.

„Wszechmocny Ra, tom 2”, Dwukropek –dalsze losy najbardziej leniwego kociego detektywa na świecie.

Dla młodych fanów grozy:

„Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem”, Debit – przybliża młodym czytelnikom literacki lub legendarny rodowód istot będących bohaterami opowieści. Rozrusza szare komórki.

„Strasznowiłka i dzika zima”, Ezop – Strasznowiłka, mała buntowniczka z różkami na głowie i wielką odwagą w sercu, powraca do Groźnego Gąszczu, by nie dać o sobie nigdy zapomnieć.

Dla kochających literaturę piękną:

„Elmet”, Pauza – równie bogata, dzika, mroczna i piękna, jak otoczenie samotnego domu w Yorkshire, Elmet to wspaniała opowieść o lojalności rodzinnej, porywający debiut o życiu na marginesie i sile przetrwania.

Dla fanów obyczajówek splecionych romansem:

„Muzyka nocy”, Znak – to jedna z pierwszych powieści Jojo Moyes

 

 

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2024 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com