Alicya w Krainie Słów

Czytanie rzeczy różnorodnych sprawia największą przyjemność


Drogę gu­bią ci, którzy oglądają się za siebie


Nigdy niekończąca się groza...


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


Człowiek Zagadka pyta: jak spędziłeś Wieczór z Batmanem?

Wieczór z Batmanem, to przecież samo przez się brzmi jak zaproszenie. Jakbym mogła odmówić Mrocznemu Rycerzowi. Oj, takiemu superbohaterowi się nie odmawia. Na pomysł imprezy wpadła ekipa z Siemianowickiego Centrum Kultury. Spotkanie było kierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Impreza odbyła się w Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich.

WieczĂłr z Batmanem (1)

Największą atrakcją imprezy był ewidentnie escape room, gdzie uczestnicy walczyli z największym wrogiem Batmana. Niestety podobno nikt, kto wszedł do jaskini nietoperza nie przeĹźył. Tyle BatmanĂłw, a tu taka poraĹźka… Człowiek Zagadka rĂłwnieĹź się natrudził, by utrudnić uczestnikom zabawy odnalezienie go na terenie obiektu, a i zagadki przygotował ciekawe. Z kolei Alicya w Krainie Słów, aby uczcić ten dzień przygotowała konkurs wiedzy o filmowych adaptacjach opowieści o Batmanie. NiektĂłrzy uczestnicy wykazali się oszałamiającą wiedzą. OprĂłcz tego moĹźna było rĂłwnieĹź wziąć udział w konkursie na najlepszy kostium, lekcjach rysowania komiksĂłw, warsztatach plastycznych (Pracownia Plastyczna OKIENKO), nauczyć się szydełkować nietoperze, zrobić własnego superbohatera, a na sam koniec przygotowano darmową projekcję filmĂłw z Batmanem „Mroczny Rycerz” oraz „Mroczny Rycerz Powstaje” …

WieczĂłr z Batmanem 17

Przyznam się, że tak proste i kameralne imprezy sprawiają mi ogromną radość. Właśnie na nich można spotkać niezwykłych ludzi oraz naładować się pozytywną energią płynącą z patrzenia jak dzieci cieszą się z tej zabawy. To urocze patrzeć, jak wszędzie biegają małe Baciątka krzycząc coś do swoich rodziców. Szkoda, że tak mało dziewczynek przebrało się za Batgirl, albo Harley Quinn. Cóż, nie martwię się tym jednak, bo wiem, że z czasem docenią jaki potencjał kryje się w tych postaciach.

WieczĂłr z Batmanem 20

Wszyscy krzątali się i rozkładali atrakcje, gdy Nigma niepostrzeżenie rozmieścił w budynku swoje wskazówki. Uczestnicy zabawy musieli go odnaleźć krok po kroku. Szczęśliwców nagradzał niespodziankami.

 

WieczĂłr z Batmanem 2

Podobno każdy może być superbohaterem (albo jego pomocnikiem). Czasem potrzeba traumy, czasem trochę pecha, albo szczęścia, to już zależy od interpretacji.

 

WieczĂłr z Batmanem 3

A tutaj powoli szykowaliśmy nasze stanowisko na konkurs filmowy. Książkowych nagród było naprawdę sporo.

 

WieczĂłr z Batmanem 4

Podobno w jaskiniach bywa chłodno, więc czemu nie wydziergać malutkich czarnych sweterków dla nietoperzy.

 

WieczĂłr z Batmanem 5

Wszędzie nietoperze. Aż dziw, że komuś nie wplątały się we włosy. Ktoś wie dlaczego nietoperze są żółte?

 

WieczĂłr z Batmanem 6

Nie śpimy, Batman wzywa! Prawdziwy Rycerz nocy nie zna odpoczynku. Szczególnie, gdy ktoś świeci u po oknach reflektorem.

 

WieczĂłr z Batmanem 7

Mroczne korytarze oświetlone prowadziły ku nowym przygodom. Zabawa przygotowana przez Człowieka Zagadkę nie była taka prosta, jak mogło się wydawać.

 

WieczĂłr z Batmanem 9

Zejście do escape roomu. Atrakcja, która cieszyła się największą popularnością.

 

WieczĂłr z Batmanem 10

Joker kryje się tuĹź za zakrętem… Czasem nie wiadomo co człowieka ciągnie do takich miejsc: strach, czy fascynacja? Cóş, w przypadku Jokera to jeszcze śmiertelny Ĺźart o gĂłrnikach.

 

WieczĂłr z Batmanem 11

Mrok, dym i gra świateł tworzyły doskonały klimat grozy rodem z Gotham. Muszę też pochwalić świetne kostiumy wszystkich złoczyńców. W Jokerze można było się zakochać.

 

WieczĂłr z Batmanem 12

Kogo innego mogły zbudować dzieci jak nie Pingwina. Doskonałe przeciwieństwo Batmana: bogaty szaleniec pozbawiony manier w dzieciństwie odrzucony przez rówieśników.

 

WieczĂłr z Batmanem 13

Podczas warsztatów komiksowych każdy mógł stworzyć własną historię o mrocznym superbohaterze.

 

WieczĂłr z Batmanem 14

Tego znaku nie można zignorować. Jeśli tak, to gdzie jest Batman? Tak jak Zorro kiedyś, Batman potrzebny jest teraz.

 

WieczĂłr z Batmanem 15

Przez takie okno, to aż chce się wyrzucić Jokera. Niech szkło zawiruje w powietrzu!

 

WieczĂłr z Batmanem 16

Doskonały pokój Człowieka Zagadki.

 

WieczĂłr z Batmanem 21

Na koniec chciała pogratulować organizatorom pomysłu, chęci i zapału oraz podziękować za możliwość wzięcia czynnego udziału w imprezie. Bawiłam się dobrze i gdy znów na niebie pojawi się symbol Batmana, przybędę ponownie.  

Długich dni i zaczytanych nocy.
Podążajcie za Atramentowym Królikiem.

 

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2019 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com