Alicya w Krainie Słów


Drogę gubią ci, którzy obracają się za siebie


Koniec nie nadejdzie


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


Fatum nad „Hardboiled”, czyli o paczce, która nasiąknęła deszczem.

Antologia „Hardboiled” miała swoją premierę jakiś czas temu jednak jak przystało na nurt noir, nad paczką zawisło jakieś fatum. Nie udała się jej dotrzeć na czas, wędrowała po czeluściach pocztowych magazynów, przechodziła z rąk do rąk, obijała się, nasiąkała wilgocią i brudem, aż wróciła skąd wyruszyła. Cóż, nie można być optymistą gdy podchodzi się do takiej literatury, dlaczego więc poczta nie miałaby jej potraktować na takich samych zasadach. Paczka po wielu fatalnych perypetiach jednak dotarła. Nasiąknęła deszczem, wiatrem i zimnem, czyli jest gotowa do przeczytania…

Hardboiled1

Każda publikacja Wydawnictwa Gmork jest przemyślana i dopracowana graficznie. W każdej ekipa próbuje zaskoczyć nas czymś nowym. Nie tylko sięga po intrygujące style pisarzy, subgatunki, czy zapomniane przez innych trylogie, ale również eksperymentuje z oprawą graficzną samego tekstu. Zaprojektowana przez Darka Kocurka okładka sprawia, że od samego patrzenia krew zamarza w żyłach. W środku połączono literacką stylistykę noir z komiksową wizualizacją Macieja Komudy, jak dla mnie to strzał w dziesiątkę, dzięki któremu publikacja zyskała indywidualny charakter.  

Hardboiled3
„Hardboiled” to antologia dla wielbicieli brutalnego horroru, sprytnie wymieszanego z oldschoolowym kryminałem oraz mrocznego cyberpunku otoczonego woalką grozy.  Jakub Ćwiek ostrzega, by nie dać się zwieść pozorom, że puenty opowiadań są twardsze, bardziej brutalne i cyniczne, niż sprawiają wrażenie w pierwszej chwili. Gracham Masterton wyraził z kolei zadowolenie, że „istnieje jeszcze kliku takich pisarzy, którzy ośmielają się podwinąć ten gruby, włochaty dywan wygodnej codzienności, aby na poważnie przyjrzeć się ukrytemu pod nim wijącemu robactwu.”  Owszem istnieją, to: Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla, Kornel Mikołajczyk oraz Robert Ziembiński.

Hardboiled2

Patronat nad publikacją „Hardboiled” objęliAlicya w Krainie Słów, Dzika Banda, Kostnica, Grabarz Polski, Histeria, Szortal, Okiem na Horror, Gildia, Paulina J. Król W świecie Słów, Creatio Fantastica, Bestiariusz, Sacretum, Horror.com.pl, Horrory, jejspojrzeniem.com.pl. Dystrybucja książki odbywa się dzięki: Ateneum, Motyle książkowe oraz w sklepie Wydawnictwa Gmork.

Hardboiled5

Długich dni i zaczytanych nocy.
Podążajcie za Atramentowym Królikiem.

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2024 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com