Alicya w Krainie Słów


Drogę gubią ci, którzy obracają się za siebie


Koniec nie nadejdzie


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


Witamy w MARTWEJ STREFIE

Szok, Tomasz Siwiec zamiast Suchej Beskidzkiej na miejsce akcji swojego najnowszego dzieła wybrał okolice Czarnobyla. Nie macie się jednak co martwić, ta zmiana ni jak nie wpłynęła na tempo akcji ani malowniczość z jaką eliminuje kolejnych, powołanych do życia na kilka okrutnie bolesnych chwil, bohaterów.  Zanim więc zdążycie mrugnąć, będzie po wszystkim, a raczej po wszystkich.

Muszę przyznać, że jakoś nieszczególnie jest nam żal cwaniaczków, którzy pod pozorem niesienia pomocy samosiołom, wybierają się do Zamkniętej Strefy. Myślą, że wszystko pójdzie im jak po maśle, ponieważ na ich pobyt wyrazili zgodę Rosjanie. Niestety okazuje się, że druga strona także nie ma czystych intencji i jest jej bardzo na rękę, że trochę „świeżego mięsa” pokręci się po okolicy. Co ukrywają? Z jakim niebezpieczeństwem będą musieli zmierzyć się nieświadomi zagrożenia „wolontariusze”? Tym razem, wyjątkowo, nie dowiecie się tego z tytułu książki, ale podpowiem wam, że okładka zdradza co nieco o charakterze tajemniczego monstrum.

Treściwe i krwiste „Samosioły” powstały jako dodatkowa część specjalnie dla fanów „morderczej serii”. Prawidłowa kolejność czytania to: „Mordercze kaczki”, „Morderczy kret”, „Mordercze kury”, „Mordercza krowa” i dopiero wspomniane „Samosioły”.

P.S. Niby to tylko pulpowy horror klasy B, a jednak jakże aktualne tematy porusza. Utajnienie przez rząd niebezpieczeństwa, zamiatanie niewygodnych tematów pod dywan. Nic a nic się nie zmienia…

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2023 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com