Alicya w Krainie Słów


Drogę gubią ci, którzy obracają się za siebie


Koniec nie nadejdzie


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


Mydło lubi zabawę

Pamiętacie Jacka Czarneckiego i jego słynne hasła: Mycie nóg to Twój wróg i Dłuższe mycie skraca życie? Szymek jest idealnym przykładem kogoś, kto wyznaje podobne flejtuchowate idee, co pechowy bohater książki Chłopak na opak Ożogowskiej. Na szczęście – dla rodziców i całego otoczenia – mały Szymek, który uwielbia harcować w błotnistych kałużach, ukręcił bicz sam na siebie i musiał w końcu przeprosić się z mydłem. A przekonały go do tego….bakterie!

Jeśli wasze pociechy są na bakier z higieną i nie potraficie zmusić ich do polubienia kąpieli, mam nadzieję, że ta książeczka wam pomoże. Na pomysł jak zachęcić malucha do mycia, wpadła wietnamska ilustratorka i autorka bajek Khoa Le. Przedstawiła nam przygodę chłopca, który nie kąpał się tak długo (i na dokładkę latem!), że żerujące na nim bakterie urosły do niebotycznych (jak na bakterie) rozmiarów. Co gorsza, postanowiły się z nim zaprzyjaźnić. Ich chęć nawiązania bliższej relacji okazała się dla chłopca bardziej przerażająca niż woda i mydło. Szymek więc w końcu skapitulował i postanowił się wykąpać.

Szymek brudas, to świetna pomoc wychowawcza, której warto użyć w sytuacji, gdy maluch ma opory przed myciem – czegokolwiek. Właściwie tekst dotrze także do dziecka, które nie ma problemów z higieną, na pewno upewni je w tym, że np. myjąc ręce postępuje słusznie. Tekstu jest tutaj niewiele. Główną mocą tej książeczki są więc ilustracje: niby stonowane a jednak nasycone barwą i emocją. Kolejne atuty o których nie wypada nie wspomnieć, to duży format książki, twarda oprawa i dobrej jakości papier. Trzeba przyznać, że wydawnictwo się postarało.

P. S. Szymek brudas to pierwsza z serii sześciu książeczek autortwa Khoa Le, którą „przeczytałam”. Każda z nich poświęcona jest jakiejś szczególnej dziecięcej przypadłości lub zjawisku atmosferycznemu.

Długich dni i zaczytanych nocy.
Podążajcie za Atramentowym Królikiem!

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2020 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com