Alicya w Krainie Słów


Drogę gubią ci, którzy obracają się za siebie


Koniec nie nadejdzie


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


Gdzie ukryjesz swoje sekrety?

Sekrety, sekreciki, liściki, modlitwy i małe kłamstewka gdzie je wszystkie pochować? Cóż, to chyba oczywiste, że każda czarownica i każdy mag przechowuje swoje sekrety w czarnej księdze magii. Takie miejsce na magiczne zaklęcia, mroczne zakładki do książek, kostki małych zwierzątek, albo na biżuterie rytualną. Macie takie miejsce?

dscn1762

Kiedyś spotkałam utalentowaną panią, która wykonywała właśnie takowe mroczne skrytki na jeszcze mroczniejsze sekrety. Jej stoisko było pełne przeróżnych szkatułek o fantazyjnych kształtach i budzących wyobraźnię wzorach. Moją uwagę przykuła szczególnie kolekcja mrocznych ksiąg. Wybór był trudny, bo nie było dwóch takich samych kasetek. Każda szkatułka różniła się detalami, fakturą, przetarciami czy wielkością. Każda miała swoją duszę i przemawiała sama za siebie.

dscn1757

Po długim namyśle w moje posiadanie weszła szkatułka mroczna jak serce czarownicy. Przedmiot ten został  pięknie wykończony z mnóstwem detali, które przyciągają uwagę. W całości księgę wykonano ręcznie z lekkiego drewna, złotej okleiny imitującej strony oraz z czarnej tłoczonej sztucznej skóry. Jej wnętrze wyłożono miękkim materiałem w kolorze brązowym. Szkatułka zamyka się na magnes. Tak jak wspomniałam, może służyć jako miejsce do przechowywania lub imitować mroczną księgę na półce domowej biblioteczki. Szkatułka jest wyjątkowa, zawsze przyciąga wzrok gości, którzy często pytają, gdzie kupiłam coś takiego.

dscn1777

I w tym sedno. Nigdy później nie spotkałam na targach pani, która wtedy sprzedała mi ową szkatułkę. Nie wątpię, że kolejne spotkanie zaowocowałoby wykupieniem całej serii tych pięknych przedmiotów. Nie wiem kim była i czy posiada swoją pracownie. Wiem jednak, że ma prawdziwą magię zaklętą w dłoniach. Minęło kilka lat, ale przedmiot, który wyszedł spod jej rąk nadal wygląda jak nowy. Cieszy oko i nadaje klimat w moim salonie. Cóż, wszystko jest przygodne, nie zdarzy się tak samo. Owa incydentalność nadaje niektórym przedmiotom wyjątkową wartość ukrytą w ich legendzie. Mam wrażenie, że czasem lepiej nie powtarzać czegoś, co było doskonałe, co sprawiło niecodzienną przyjemność, bo najczęściej okazuje się mniej przyjemne, mniej doskonałe niż za pierwszym razem. Legenda okazuje się zwyczajną opowieścią. Zawsze pragniemy więcej, nawet jeśli dostaliśmy dużo.

dscn1782

Warto jest więc mieć miejsce na sekreciki, których trochę się wstydzimy? Zazwyczaj są to grzeszki związane z tym czego pożądamy, a pożądamy coraz więcej: książek, ubrań, biżuterii, zakładek, nowych kart graficznych, kolekcji filmów z Jamesem Bondem na Blue-ray, gadżetów z uniwersum Marvel. Gdzie ukryć ślad po tych małych grzeszkach? Oczywiście w portfelu.

dscn1837

Mój portfel stylizowany jest na księgę sekretów napisaną przez CROPP, gdzie wszystkie opowieści o pożądaniu, chciwości i zakupoholizmie pozostają bezpieczne w jednym miejscu.  Jest czarny, wykonany ze sztucznej czarnej skóry z nadrukami i zamkniemy w kolorze starego złota. W środku zawiera sześć przegródek na dokumenty i karty oraz małą kieszonkę na drobne. Na tylnej „okładce” portfela znajduje się napis:

dscn1812

Prawdziwy książkowy zakupoholik doskonale wie o co chodzi. Gdzie podziały się te legendarne opowieści, które sprawiają, że serce bije jak oszalałe próbując nadążyć za biegiem zdarzeń?! Kolejna książka, to kolejna nadzieja na coś, co powali na kolana, będzie czymś, czego dotąd nie słyszeliśmy. Innym problemem jest to, że podczas poszukiwania takich legendarnych opowieści czasoprzestrzeń w naszym domu nie rozciąga się, by pomieści książki, które przynosimy z zakupowej eskapady. Jest w tym jednak pewien plus. Przy odpowiednio dużej ilości książek ciężko jest stwierdzić ile przybyło, a dla niektórych to ratunek.

dscn1797

Długich dni i zaczytanych nocy.
Podążajcie za Atramentowym Królikiem.

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2024 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com