Alicya w Krainie Słów


Drogę gubią ci, którzy obracają się za siebie


Koniec nie nadejdzie


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


Na mroczny listopad

To już listopad. Najmroczniejszy z miesięcy w roku. Przynajmniej dla mnie, bo wiecie: stęchlizna, gnicie, zbutwienie…

 

Zgodnie więc z moim wewnętrznym książkozegrem, podrzucę wam kilka tytułów idealnych na ten czas.

 

„Galeria koszmarów”, Feranos, Wydawnictwo Dlaczemu

Galeria koszmarów feranosa to kompozycja dziewiętnastu różnorodnych tekstów grozy, opatrzonych osobistymi interpretacjami graficznymi dwudziestu artystów.

 

„Plon”, Grzegorz Kopiec, Replika

Wraz z wkroczeniem w pełnoletność, Krzysztof, najstarsze z dzieci Wojtalów, umiera w niejasnych okolicznościach. Nikt początkowo nie dostrzega w tym zdarzeniu wiszącego nad rodziną fatum, jednakże kiedy rok później ginie kolejne dziecko, i to również w dniu swoich osiemnastych urodzin, nie ma już wątpliwości, że ktoś celowo pozbawia życia członków tej rodziny. Co więcej, okazuje się, że morderstwa w jakiś sposób przypominają okoliczności, w jakich ojciec rodzeństwa, Jerzy Wojtala, otarł się o śmierć.

 

„Kres zaślepionych”, Marcin Halski, Wydawnictwo HM

Druga część serii „Zaślepieni” przedstawia dalsze przygody grupy ludzi zdeterminowanych, aby ocalić ludzkość od klątwy zaślepienia – jednak dawna drużyna została bezlitośnie rozdzielona.

 

„Szkielety w kwiatki”, Maciej Bartosz Kruk, Planeta Czytelnika

To zbiór opowiadań łączących ze sobą science fiction, groteskę i elementy grozy, skupiających się na relacjach – często niemożliwych, często pokręconych, lecz zawsze prawdziwych.

 

„Łowcy duchów”, Jamie Davis, Replika

Łowcy duchów to zbiór niesamowitych spraw dotyczących nawiedzonych placówek – zakładów psychiatrycznych, więzień, szkół czy szpitali – zapisy rozmów z duchami, wywiady z ludźmi, którzy je widzieli, a także zdjęcia z prowadzonych przez autorów śledztw. To książka ukazująca pracę badaczy zjawisk nadnaturalnych, ich pasję i próbę przekazania światu, że duchy naprawdę istnieją i potrafią wyrządzić wiele szkód.

 

„W mroku podziemi”, Hari Conner  i „Zły czarnoksiężnik z Oz”, „Nibylandia”, Jonathan Green, Muduko

Wciągające gry paragrafowe.

 

„Gen 56”, Adrianna Biełowiec, Wydawnictwo HM

Historia będąca pierwotnie opowiadaniem z antologii, pełna nawiązań do popkultury oraz wydarzeń historycznych. Idealna dla osób zaczynających przygodę z science fiction albo szukających relaksującej lektury.

 

„Suicide”, Kamil Bednarek, Nie powiem

Suicide sp. z.o.o. to nietypowy komediodramat, którego akcja rozgrywa się w piekle zmienionym w przedsiębiorstwo. Autor łączy absurd współczesnego modelu pracy w gigantycznej korporacji z absurdem koncepcji piekła, puszczając oczko do czytelnika, kpiąc z przestarzałych przekonań dotyczących moralności, religii i obyczajów. Historia przepełniona jest nawiązaniami do współczesnych wydarzeń, bawi satyrycznym spojrzeniem na świat, ale także skłania do głębszej refleksji.

 

„City 6. Antologia polskich opowiadań grozy” Wydawnictwo FORMA

Zwiedzając miasta, dążymy od punktu do punktu, staramy się obejrzeć to, co najważniejsze, najbardziej uderzające bądź charakterystyczne. Poszczególne utwory tomu są jak miejsca na mapie, prowadzą nas z jednej przestrzeni/rzeczywistości do drugiej, opowiadając historię metropolii taką, jak widzą ją i interpretują autorzy, wychwytując i wysnuwając z niej to, co dla nich kluczowe, najistotniejsze przy budowaniu konkretnej narracji. Naszym zadaniem jest rozsmakować się w lekturze, bo City ponownie dowodzi, że autorzy bez trudu nadążają za zmieniającymi się trendami, dosięgając narracyjnie i problemowo do spraw aktualnych, a bywa — uniwersalnych.

 

„Czarcie runo” Wydawnictwo Phantom Books

dziesięciu autorów grozy połączyło siły, aby czytelnicy słowiańskiego horroru po raz kolejny mogli zanurzyć się w mrocznym świecie naszych przodków.

Maciej Szymczak Paweł Więzik Kornel Mikołajczyk Marcin Halski  Zbigniew Golemienko Agnieszka Kuchmister – strona autorska Małgorzata Lewandowska – ilustracje i opowieści Dagmara Adwentowska pisze Maks Dieter Pisarz Julia Ł.Jankowska

 

„Bizarrotektyw” Wydawnictwo Phantom Books

Dziwni detektywi, dziwne sprawy, noir, science fiction, fantasy, historie niemal oniryczne. BIZARROTEKTYW to zbiór opowiadań inspirowany opowieściami o kryminalistach oraz ich pogromcach w jedynej słusznej konwencji: bizarro.

 

„Raz i na zawsze.” T.4,  Kieron Gillen, Dan Mora, Non Stop Comics

Bridgette, Duncan i Rose – wraz z całą Brytanią – zostają wciągnięci w Zaświaty. Jest to kraina drapieżnych potworów i wygląda na to, że gorzej już być nie może.

 

„Przepis na potwora. Jak z odkryć naukowych narodził się Frankenstein „, Kathryn Harkup, Copernicus Center Press

Przepis na potwora to pasjonujące sprawozdanie z badań dziewiętnastowiecznych naukowców, stanowiących inspirację dla Mary Shelley. Kathryn Harkup skrupulatnie przygląda się ówczesnym teoriom naukowym, rozwojowi chemii, fizjologii, elektryczności. Zagląda w mroczne zaułki medycyny, tworzy niesamowitą miksturę nauki i historii oraz pokazuje, że nowoczesne dokonania (defibrylatory, transfuzja krwi, transplantacja organów) są w dużej mierze następstwem tych właśnie makabrycznych eksperymentów.

 

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2024 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com