Alicya w Krainie Słów


Drogę gubią ci, którzy obracają się za siebie


Koniec nie nadejdzie


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


Strzeżcie się plaży

Już wiem, że urlopu w tym roku nie będzie i że z wakacji znów nici. Ze wszystkich sił więc postanowiłam sobie obrzydzić wycieczki: małe i duże. Górskie szlaki, na których można natknąć się na niedźwiedzie już załatwione, za sprawą Grizzly Park. Kolejny etap terapii, to wybić sobie z głowy pragnienie wyjazdu nad morze. Męczę więc te niskobudżetowe, kiczowate filmy o rekinach. Po Nocy rekinów 3D odechciało mi się wchodzić do wody, a Ośmiorekin spacerujący na mackach zaczął zniechęcać mnie do harców na plaży. Rekiny z plaży Marka Atkinsa postawiły w tej kwestii kropkę nad „i”: nie będzie budowania zamku, sypania piachem, opalania ani zbierania muszelek.

W tej niesamowitej produkcji, kolejnej z cyklu „wypij coś, to dotrwasz do końca”, przenosimy się na wyspę White Sands. Mało kto odwiedza to miejsce, gdyż podczas ostatniej, odbywającej się tutaj masowej imprezy, rekiny zrobiły sobie bufet z gości. Próby wyrwania miejscowej społeczności z ekonomicznej zapaści, podejmuje się Jimmy Green (Corin Nemec). Syn burmistrza postanawia przywrócić wyspę na mapę za sprawą festiwalu dla studentów – oczywiście chce też przy okazji zarobić. A wiadomo, gdy chodzi o pieniądze, nie ma sentymentów… Jego plany zbiegają się w czasie z tajemniczymi zaginięciami pośród wydm i plotkami o rekinach pływających w piasku, ale oczywiście zabawa, tak czy siak się odbywa – jak w każdej tego typu produkcji. Przed jej zorganizowaniem nie powstrzymuje, go nawet to że udało się zabić jednego rekina mutanta, po co sprawdzać, czy jest ich więcej – zróbmy z siebie i tysięcy gości (czyli 10 statystów udających tłum) szwedzki stół. Potem jest jeszcze gorzej, do akcji wkracza bowiem łowca piaskowych rekinów, po trochu pirat po trochu piroman. Rozwiązanie akcji, splecione z odkryciem skutecznej metody na pozbycie się lądowych rekinów oraz  towarzyszący temu wszystkiemu bełkot – to prawdziwa petarda dla zmysłów.

Rekiny z plaży to kolejny film z gatunku „świadomie złych”. Jedne jednak ogląda się z przyjemnością, inne nie powalają. Ten należy do tej drugiej grupy. Absurdalny pomysł uczynienia z plaży terenu łowieckiego dla prehistorycznych rekinów był naprawdę obiecujący, ale zabrakło twórcom poczucia humoru, by wystylizować obraz odpowiednio na komedię. Nawet efekty specjalne są zbyt złe, by jako złe uznać je za genialnie złe. Założenie, że wplecenie trudnych słówek w wywód spowoduje, że nagle będzie on logiczny i „mądry” także było błędem. Zwłaszcza, gdy ów wywód wygłasza atrakcyjna blondynka: Sandy Powers (w tej roli: Brooke Hogan, co oczywiście wiele tłumaczy). Pani naukowiec raczej nie stanowi autorytetu, gdyż stwierdza, że skoro rekin piaskowy, którego do tej pory dopadli to tylko noworodek, to mama będzie go szukała…. Drogi Hulku Hoganie wyjaśnij delikatnie córce, że rekiny nie opiekują się młodymi. No chyba, że te prehistoryczne mutanty mają więcej empatii, niż ich współcześni praprapraprapraprawnukowie. Aktorstwo jest minimalnie lepsze niż w Ośmiorekinie, czyli takiej strasznistej tragedii nie ma, chociaż umówmy się – przeciętnie też nie jest.

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2020 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com