Alicya w Krainie Słów


Drogę gubią ci, którzy obracają się za siebie


Koniec nie nadejdzie


HIT lub KIT, czyli film tygodnia


Polecamy


Czytam, bo lubię grozę


Ahoj! Kapitan Nauka nadciąga!

Mam koty i przeczytałam o nich sporo książek. Wydawało mi się więc, że kto jak kto, ale ja na pewno całkiem sporo o nich wiem i żaden quiz mnie nie zaskoczy. Zwłaszcza taki, który skierowany jest do młodszego odbiorcy – w tym konkretnym przypadku 7+. Niestety jeśli się zdobytej wiedzy odpowiednio często nie odświeża, to nieużywana, odchodzi w zapomnienie. Dlatego przyznaję: trafiło się kilka pytań na które nie znałam odpowiedzi. Najwyraźniej należało zacząć zabawę od przeczytania tekstów, przypomnienia sobie tego i owego, a nie od wskakiwania na głęboką wodę i zabierania się z marszu za testy. Nauczona na błędzie, pokornie zabrałam się więc do lektury. I wam radzę to samo.

Na kolejnych kartach, znajdziecie podane w zwięzły sposób informacje m.in o tym skąd się wzięły koty i  jak o nie dbać, co powinny jeść a czego lepiej im nie dawać, jak lubią się bawić, w jaki sposób działają ich zmysły, po co im wibrysy, dlaczego mruczą i jak to jest z tym spadaniem na cztery łapy oraz przynoszeniem pecha. Do tego ciekawostki o rasach i słynnych kotach, takich jak np. Orangey, która wytrwała w show-biznesie całe piętnaście lat. Czyli wszystko to, co każdy miłośnik kotów powinien o nich wiedzieć.

Każda z 54 kart zbudowana jest tak samo: na jednej stronie znajdują się informacje i ciekawostki, a na odwrocie nawiązujące do nich pytania. Zwarta treść i urozmaicające go kolorowe zdjęcia mruczków nie pozwolą się nikomu, a zwłaszcza najmłodszym, podczas lektury nudzić. Dzięki niesamowicie wygodnej formie – karty nałożone na solidną spiralkę – tematy możemy wybierać losowo, zależnie od tego, jakie zagadnienie akurat nas interesuje. Atutem quizu jest także jego poręczność: nie zajmuje zbyt wiele miejsca, można więc zabrać go ze sobą wszędzie i przeglądać w wolnej chwili.

Ten miniprzewodnik, będący interesującym źródłem informacji na temat naszych mruczących podopiecznych, to idealne kompendium wiedzy dla początkującego kocioluba. Gwarantuję, że z zawartymi w nim pytaniami chętnie zmierzy się także bardziej doświadczony koci opiekun. W przypadku starannie wykonanych gier edukacyjnych Wydawnictwa Edgard, sprawdza się stara zasada, że najszybciej człowiek uczy się przez zabawę. Jeśli jeszcze nie macie pomysłów na Mikołajkowe i świąteczne prezenty, bez wahania polecam wam kreatywne zagadki, quizy, łamigłówki i gry z serii Kapitana Nauki.

Zobacz również:

COPYRIGHT © 2020 ALICYA.PL

STRONY INTERNETOWE I REKLAMA:Distort Studioswww.distortstudios.com